Президента США Дональда Трампа під час відкритого засідання уряду, яке він проводить 30 квітня, запитали про угоду між Україною та США щодо мінералів і про те, чи може вона бути підписана протягом наступних 24 годин.
Спочатку він переадресував питання міністру фінансів Скотту Бессенту, який сказав, що українська сторона в останній момент вирішила нібито «внести зміни до угоди, узгодженої на вихідних».
«Ми впевнені, що вони переглянуть це. Ми готові підписати сьогодні, але вони не готові», – цитує Бессента Sky News (нагадаємо, що українська сторона неодноразово заявляла, що угода потребуватиме ратифікації у Верховній Раді, і оскільки пакет передбачає три угоди, з яких дві – «технічні», то спочатку український парламент повинен ратифікувати «базову» політичну угоду, і вже потім Кабмін може підписувати решту «технічних» договорів).
Потім Трамп знову заявив, що адміністрація Байдена «влила в Україну «близько 350 мільярдів доларів» незабезпечених коштів». «Я ніколи не бачив нічого подібного», – обурився він.
Президент США порівняв це з Європою, яка, за його словами, «направила менше грошей Україні, але зробила це, використовуючи російські активи». «Їхні гроші в безпеці», – сказав Трамп.
Щодо самої угоди про мінерали, Трамп зазначив, що він «не хотів укладати складну угоду».
«Ми уклали угоду, за якою наші гроші в безпеці, і ми можемо розпочати видобуток і робити те, що повинні», – говорить він, додаючи, що присутність США на місцях видобутку «не дозволить багатьом недобросовісним гравцям проникнути в країну».
«Ми погодили угоду, і я припускаю, що вони її виконають. Ми ще не бачили плодів цієї угоди, але, підозрюю, побачимо», – підкреслив Трамп.
Нагадаємо, прем’єр-міністр Денис Шмигаль підтвердив, що вже 30 квітня Україна в особі міністра економіки Юлії Свириденко у Вашингтоні може підписати угоду зі США стосовно створення інвестиційного фонду (угоду стосовно «корисних копалин»). Зміст угоди не розкривається, однак вже відомо, що у ній не буде жодних анонсованих раніше Дональдом Трампом вимог до України стосовно повернення США «боргу» за надану допомогу. Навпаки, проект угоди передбачає, що лише майбутня військова допомога, яку США можуть надати Україні після підписання угоди, буде враховуватися при розрахунку їх внеску до фонду.
Автор: Наталя Мамченко
Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.