Посадковий модуль радянського космічного апарата «Космос-482», який було запущено ще 31 березня 1972 року для дослідження Венери, незабаром може увійти в атмосферу Землі. Про це повідомляє Gizmodo з посиланням на блог супутникового моніторингу SatTrackCam Leiden.
Після аварії на орбіті «Космос-482» не зміг залишити навколоземну орбіту та вийти на курс до Венери. Апарат залишився кружляти навколо планети, розділившись на кілька частин. Наразі вчені прогнозують, що його посадковий модуль — вагою майже 500 кг і діаметром близько 1 метра — увійде в атмосферу Землі приблизно в середині травня, розвиваючи швидкість до 240 км/год.
Посадковий модуль створювався для надзвичайно суворих умов атмосфери Венери, тому має міцну конструкцію. Це означає, що він цілком може витримати вхід у земну атмосферу й досягти поверхні. Водночас точні дата та місце падіння залишаються невідомими — траєкторія таких об'єктів складна для прогнозування.
Попри це, експерти заспокоюють: ризик, що модуль впаде на населений пункт, мінімальний. Найімовірніше, уламки впадуть у віддалених районах океану. Втім, як зазначають фахівці, неконтрольоване повернення космічних об'єктів завжди несе потенційну загрозу.
Очікується, що під час падіння апарат виглядатиме як яскравий і великий метеор. Його можна буде побачити неозброєним оком у зоні падіння, якщо дозволять погодні умови.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.