Японські компанії та науковці об’єдналися, щоб створити триметрового гуманоїдного робота, здатного виконувати рятувальні операції у зонах лиха. Про це повідомляє Kyodo News.
Новий робот повністю складатиметься з японських компонентів — сенсорів, систем управління та високоточних інструментів. Його планують зробити заввишки 3 метри, вагою 300 кг. Він зможе рухатися зі швидкістю до 5 км/год та піднімати понад 100 кг.
За словами голови робототехнічної компанії Tmsuk Йоічі Такамото, основне завдання — розробити машину, здатну пересувати уламки та працювати там, де людині складно або небезпечно.
Ініціатори проекту вважають, що з огляду на старіння населення та часті природні катастрофи, Японії критично потрібні потужні автономні рятувальні системи.
Це амбітний крок у спробі відродити колишнє лідерство Японії у сфері робототехніки. У 1973 році саме Університет Васеда створив першого у світі двоногого робота WABOT-1, а пізніше компанія Honda стала відомою завдяки людиноподібному роботу ASIMO.
Японські інженери планують представити пілотну модель до кінця 2026 року, а серійне виробництво розпочати до березня 2029-го.
«Це перший крок Японії до повернення на глобальну арену в сфері передових технологій», — заявив представник виробника електроніки Murata Manufacturing Томоцугу Оба.
На сьогодні у світі немає гуманоїдних роботів, розроблених спеціально для заміни людини у пошуково-рятувальних операціях, наголосили автори ініціативи.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.