У Південно-Східному міжрегіональному управлінні Держпраці роз’яснили, чи правомірно відмовити працівнику у збереженні зарплати на час виклику до суду.
Зокрема, до фахівців звернулась жінка, яка повідомила, що її було викликано до суду в якості потерпілої, проте роботодавець відмовляє їй у збереженні середнього заробітку.
Так, відповідно до вимог статті 275 КУпАП збереження середнього заробітку коштом роботодавця зберігається за учасниками судового розгляду справ про адміністративні правопорушення, а саме: потерпілими, свідками, експертами і перекладачами.
Для обчислення середньої заробітної плати, що підлягає виплаті за період відсутності працівника у зв’язку з викликом до суду, середньомісячна заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за останні два календарні місяці роботи, що передують події, з якою пов’язана відповідна виплата (абз. 3 п. 2 Порядку № 100).
Разом з тим, за загальним правилом до суду викликають повісткою та надсилають поштою, електронною поштою, факсом, телеграфом, телефонограмою, sms-повідомленням у вигляді судової повістки.
На підставі заяви працівника та повістки роботодавець видає наказ про увільнення від роботи у зв’язку з викликом до суду та збереженням середнього заробітку.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.