НАТО проведе аудит військової освіти в Україні

12:06, 30 квітня 2025
В Україні 1 травня розпочинається аудит військових вишів.
НАТО проведе аудит військової освіти в Україні
Фото: АрміяInform
Слідкуйте за найактуальнішими новинами в наших групах Facebook та Telegram.

1 травня в Україні стартує інституційний аудит вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти, що входять до системи Міністерства оборони України. Аудит проводитимуть фахівці НАТО. Його мета — перевірка відповідності української системи професійної військової освіти стандартам Альянсу. Про це повідомили в Міноборони.

У разі успішного проходження аудиту українські курси професійної військової освіти зможуть отримати сертифікацію за стандартами НАТО. Це означатиме, що документи про завершення таких курсів визнаватимуться у державах-членах Альянсу. Такий крок наблизить українську військову освіту до міжнародного рівня та сприятиме її взаємосумісності зі структурами НАТО.

Аудит проходитиме у кілька етапів і фінансуватиметься партнерами з Литви. На першому етапі військові виші отримають критерії відповідності та оцінювання, розроблені експертами НАТО. Саме за цими критеріями відбуватиметься перевірка та майбутня сертифікація курсів.

У травні заклади мають підготувати звіти самооцінювання та заповнити відповідні опитувальники щодо дотримання стандартів НАТО. У період з червня по вересень фахівці Альянсу аналізуватимуть ці матеріали. А вже восени в Україну прибуде група експертів НАТО для особистих зустрічей з представниками системи військової освіти та проведення очної перевірки.

Фінальний звіт за результатами аудиту очікується в грудні 2025 року. Саме цей документ стане підсумком роботи та оцінкою ступеня адаптації української військової освіти до вимог Альянсу.

«Результати інституційного аудиту системи військової освіти дадуть об’єктивну оцінку виконанню рекомендацій за результатами аудиту 2020 року. Професійна військова освіта в Україні поступово виходить на новий щабель розвитку», — прокоментував директор Департаменту військової освіти і науки Міністерства оборони України Володимир Мірненко.

Також слід нагадати, що в межах програми НАТО DEEP (Defence Education Enhancement Programme — Програма вдосконалення військової освіти) Україна вже отримує підтримку в підготовці фахівців. Програма охоплює теми професійного розвитку, лідерства, ведення бойових дій, мовної підготовки та обміну досвідом із партнерами по НАТО.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій. 

Ростислав Шурма пояснив, чи скасують в Україні обіг готівки та що для цього треба
Ростислав Шурма пояснив, чи скасують в Україні обіг готівки та що для цього треба
Головне за день
Сьогодні день народження святкують
  • Антоніна Славицька
    Антоніна Славицька
    народний депутат України, кандидат юридичних наук
  • Віталій Зуєв
    Віталій Зуєв
    суддя Верховного Суду у Касаційному господарському суді
  • Наталія Палюх
    Наталія Палюх
    суддя Залізничного районного суду м. Львова
  • Світлана Таран
    Світлана Таран
    суддя Південно-західного апеляційного господарського суду