Європі буде важко знайти навіть 25 000 військових для «сил стримування» в Україні, — Times

14:11, 30 квітня 2025
Як повідомляється, розміщення 25 тисяч військовослужбовців в Україні стане серйозним викликом для Європи.
Європі буде важко знайти навіть 25 000 військових для «сил стримування» в Україні, — Times
Слідкуйте за найактуальнішими новинами в наших групах Facebook та Telegram.

Європейським країнам буде непросто відправити 25 тисяч військових до України через брак особового складу та недофінансування армій. Також сподівання на 64-тисячне угруповання можуть не виправдатися. Про це пише The Times.

Європейські посадовці неодноразово порушували питання, чи вдасться їм сформувати контингент у 64 тисячі військовослужбовців для розміщення в Україні після досягнення мирних домовленостей. У свою чергу, глава оборонного штабу Великої Британії Ентоні Радакін зазначив, що країна готова направити до 10 тисяч своїх солдатів.

Франція також висловила готовність відправити свої війська до України — від 5 до 10 тисяч. Німеччина поки що виступає проти такого кроку, але не відкидає цього категорично.

Водночас Польща, Іспанія та Італія чітко дали зрозуміти, що вони не будуть направляти жодного солдата.

Отже, очільники оборонних відомств країн Європи дійшли висновку, що сформувати 64-тисячне військове угруповання наразі нереально, а навіть контингент у 25 тисяч потребуватиме значних спільних зусиль.

Згідно з найбільш вірогідними планами, британські та французькі військові інструктори відправлять на захід України виконувати зобов'язання щодо введення військ всередину країни. Однак вони не будуть перебувати поблизу лінії фронту, не охоронятимуть ключові об'єкти й не захищатимуть українські війська.

Як пише The Times, Естонія та Фінляндії були стурбовані, що розгортання контингенту "розмиє" їхню власну оборону кордонів, а Польща, Іспанія та Італія дали зрозуміти, що не нададуть жодного солдата.

Крім того, Фінляндія та Німеччина загалом виступали проти розгортання сухопутних сил, утім у Берліні не відкидають можливості зміни позиції.

Нагадаємо, Емманюель Макрон допустив відправку миротворців в Україну без згоди РФ.

Також повідомлялося, що Велика Британія розглядає варіант з розміщенням в Україні свого миротворчого контингенту терміном на п’ять років.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

 

Ростислав Шурма пояснив, чи скасують в Україні обіг готівки та що для цього треба
Ростислав Шурма пояснив, чи скасують в Україні обіг готівки та що для цього треба
Головне за день
Сьогодні день народження святкують
  • Антоніна Славицька
    Антоніна Славицька
    народний депутат України, кандидат юридичних наук
  • Віталій Зуєв
    Віталій Зуєв
    суддя Верховного Суду у Касаційному господарському суді
  • Наталія Палюх
    Наталія Палюх
    суддя Залізничного районного суду м. Львова
  • Світлана Таран
    Світлана Таран
    суддя Південно-західного апеляційного господарського суду