В Офісі Президента провели міжвідомчу нараду щодо законопроекту «Про множинне громадянство». Про це повідомила заступниця керівника ОП Ірина Верещук.
Як писала «Судово-юридична газета», відповідний законопроект 11469 про множинне громадянство, ініціатором якого виступив Президент Володимир Зеленський, Верховна Рада прийняла в першому читанні 17 грудня 2024 року.
Цим законопроектом визначаються випадки допустимості множинності громадянства (підданства) і запроваджується новий принцип – «визначення правового режиму одночасної належності громадянина України до громадянства (підданства) двох або більше держав».
«Готуємо цей президентський законопроект до другого читання у Верховній Раді. Були МВС, ДМС, МОУ, Міннацєдності, Мінвет, а також заступниця Керівника ОПУ Ірина Мудра.
Серед іншого обговорювали питання іноземців, які служать за контрактом у нашому війську. Народним депутатам будемо пропонувати та просити підтримати, щоб такі іноземці могли отримувати українське громадянство за спрощеною процедурою – зазначила Ірина Верещук.
Таким іноземцям пропонується надати відповідне право за умов:
- після 1 року служби;
- вони можуть не відмовлятися від свого громадянства;
- можуть подавати документи на українське громадянство навіть, якщо паспорти їхніх держав прострочені чи є лише копії.
«Також важливо, що така спрощена процедура застосовується не лише до самих військовослужбовців-іноземців, а й до членів їхніх сімей. Таке спрощення отримання українського громадянства для іноземців у нашому війську є одним із факторів посилення обороноздатності», підкреслила Верещук.
Нагадаємо, прийнятою в першому читанні редакцією законопроекту виключається така підстава для втрати громадянства України, як «добровільне набуття громадянином України громадянства іншої держави, якщо на момент такого набуття він досяг повноліття».
Натомість пропонується встановити іншу підставу для втрати громадянства України: «добровільне набуття громадянином України громадянства держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором або державою-окупантом, або громадянства (підданства) держави, не включеної до переліку держав, громадяни (піддані) яких набувають громадянство України у спрощеному порядку, якщо на момент такого набуття він досяг повноліття».
Автор: Наталя Мамченко
Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.