Очільник Міністерства закордонних справ Андрій Сибіга повідомив про затвердження нової структури МЗС, що відповідає умовам воєнного часу та кращим європейським і світовим дипломатичним практикам. Відповідний наказ було підписано 7 липня, після чого нова структура була схвалена на засіданні Колегії МЗС — першому за довгий час
За словами Сибіги, трансформація є частиною більш широкої реформи, ініційованої Президентом Володимиром Зеленським, і передбачає як внутрішні зміни, так і зовнішньополітичну переорієнтацію.
Серед ключових новацій:
- Створено Департамент міжнародної безпеки та оборони України, замість застарілих підрозділів, зокрема таких, де ще колись фігурувало поняття «роззброєння».
- Відтепер в МЗС діятимуть нові регіональні департаменти: два європейські, а також для Латинської Америки та Карибського басейну, Азії і Тихоокеанського регіону, Близького Сходу і Північної Африки, Африки та регіональних африканських організацій.
- Виділено окреме управління США та Канади, яке більше не буде частиною департаменту Латинської Америки.
- Впроваджується функціональний розподіл повноважень заступників міністра, включаючи посади з європейської політики, міжнародної безпеки, глобальних питань і цифровізації.
- Утворено управління недружніх країн, що відповідатиме за політику протидії загрозам з боку Росії, Білорусі, КНДР тощо.
- Центральна Азія отримає окреме управління, а також створено управління санкційної політики, покликане консолідувати зусилля зі створення й контролю санкційних режимів.
- Управління НАТО відтепер буде відділене від євроінтеграційного напрямку, що підкреслює пріоритетність курсу на вступ до Альянсу.
- Для підтримки українців за кордоном створено Департамент світового українства та гуманітарної співпраці.
- Працюватиме Департамент міжнародного права, що займатиметься притягненням Росії до відповідальності за агресію.
- З’являться підрозділи кібердипломатії, інновацій та ШІ, а також окреме управління з персоналу, орієнтоване на нові кадри та мотивацію.
- Скасовано радянську систему цифрових територіальних кодів (1ТД, 2ТД тощо). Тепер департаменти матимуть назви за європейською моделлю — відповідно до географічного регіону.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.